Hyvää Ystävänpäivää sinulle tänäänkin! Ihana kiiltokuva. Minulla on tallessa vanhat kiiltokuvani. Olen ostanut niitä vuosien myötä lisääkin käytettäväksi esimerkiksi kortteja tehdessä.
Kiitos Between. Jokainen päivä on ystävänpäivä, mutta tuo eilinen nimetty sellaiseksi. On hyvä säästää vanhat kiiltokuvat. Minulla on tyttärentytär jonka kanssa niitä toisinaan katsotaan. Uudet ovat hyviä korttiaineksia.
1970-luvun alussa minäkin keräsin ystäviltä kiiltokuvia ja värssyjä muistokirjaan. Tuo kiiltokuva on niin tutunoloinen.
VastaaPoistaSamoin täällä, joitakin kiiltokuvia oli irrallisina kun katsoin kokoelmaani. Onpa mukavaa kun on säilynyt.
PoistaIhana kuva ja runo. Kiitos, Hyvää Ystävänpäivää sinullekin :)
VastaaPoistaKiitos Maatuska.
PoistaNiin ihana kuva, tulee täälläkin lapsuus mieleen kerätessäni kiiltokuvia.
VastaaPoistaYstävänpäivä halaus ja mukavaa päivää!
Oi kiitos ystäväin, halauksia sinnekin vastavuoroisesti ♥️
PoistaIhan kuin minäkin olisin nähnyt juuri tuollaisen kuvan jossain. Olisiko löytynyt jostain äitini varastoista? Hyvää ystävänpäivää!
VastaaPoistaOnpa mukava kuulla.. Kiiltokuvat pitäisikin säästää - ei ne paljon tilaa missään vie. Kiitos Minna.
PoistaHyvää ystävänpäivää myös sinulle, Tuulikki😊
VastaaPoistaKiitos Liisa-ystäväin 💗
PoistaMukavaa Ystävänpäivän iltaa sinulle.
VastaaPoistaKiitos ystäväni 🩷
PoistaHyvää Ystävänpäivää sinulle tänäänkin!
VastaaPoistaIhana kiiltokuva. Minulla on tallessa vanhat kiiltokuvani. Olen ostanut niitä vuosien myötä lisääkin käytettäväksi esimerkiksi kortteja tehdessä.
Kiitos Between. Jokainen päivä on ystävänpäivä, mutta tuo eilinen nimetty sellaiseksi. On hyvä säästää vanhat kiiltokuvat. Minulla on tyttärentytär jonka kanssa niitä toisinaan katsotaan. Uudet ovat hyviä korttiaineksia.
Poista❤️
VastaaPoista♥️👋
PoistaMinusta Ystävänpäivä pitäisi olla joka päivä eli ihanaa Ystävänpäivää tänäänkin! Minullakin on kiiltokuvia, tykkään niistä kovasti - uusia ja vanhoja.
VastaaPoistaKiitos ystäväin. Olen niin samaa mieltä. Ihanaa kun sinäkin olet kiiltokuvasi säilyttänyt. Joskus on mukava katsella niitä ja palata menneeseen.
Poista